Poľovnícke zariadenia

Poľovnícka Chata

Vlastniť poľovnícke zariadenie v ktorom by sa mohli stretávať všetci členovia  je snom asi každého združenia, no nie v každom sa k vybudovaniu takéhoto zariadenia odhodlajú. Inak to nebolo ani v našom združení. S myšlienkou sme sa začali zaoberať už v roku 1996. vystavba3V prvom rade sme sa museli poobzerať po vhodnom pozemku. Voľba padla na urbárny pozemok v časti Ráztoky na Rovienkach. Po jednaní s vedením urbáru sa nám tento pozemok podarilo získať formou dlhodobého prenájmu a neskôr aj do osobného vlastníctva. Na výstavbu murovanej, alebo drevenej stavby sme však spočiatku nenašli odhodlanie.Rozhodli sme sa pre jednoduchšie a finančne menej náročné riešenie a to zaobstarať si maringotku, ku ktorej si postupne pristavíme prístrešok. Maringotku sme si zaobstarali v roku 1997. V roku 1999 sme sa rozhodli, že nebudeme investovať do výstavby prístrešku ,ale pustíme sa do stavby poľovníckej chaty.DSC04462  Voľba padla najskôr na jednoduchšie riešenie drevenú konštrukciu, no už o rok neskôr sme dospeli k názoru, že už rozostavanú chatu prerobíme na zrub. Výstavba si vyžadovala obrovské množstvo brigádnických hodín a finančných zbierok.Dielo sa však podarilo a 4.9.2008 nám bolo vydané kolaudačné rozhodnutie. Na tomto mieste treba poďakovať všetkým členom nášho PZ, ktorí sa k výstavbe chaty a samotnej realizácii jednotlivých prác postavili veľmi zodpovedne  a obetovali tomu množstvo svojho voľného času. Osobitné poďakovanie patrí vtedajšiemu brigádnickému referentovi Jankovi Majdišovi, ktorý vynikajúco organizoval a koordinoval práce a neúnavne mobilizoval chlapov na brigády.Chata je zatiaľ zariadená len v spodnej časti. Je tam veľká spoločenská miestnosť, miestnosť pre zasadanie výboru, kuchyňa, sprcha a toaleta.  Chata je vykurovaná teplovzdušným krbom. Podarilo sa nám v blízkosti chaty nájsť zdroj vody,vybudovať záchyt a rezervár a priviesť vodu až do chaty.

V roku 2014 sme pokračovali v zveľaďovaní našej chaty.  Najväčšiu zásluhu na tom má náš brigádnický referent Vlado Ondruš. Veľmi iniciatívne sa pustil do chodníkov okolo chaty, prepojil chatu s altánkom schodišťom a pustil sa tiež do výstavby závetria odkiaľ budú viesť schody do podkrovia chaty. Do konca roka sa mu za pomoci ostatných členov nášho PZ podarilo závetrie vymurovať, pokryť aj obložiť falošným zrubom a opatriť ho náterom. 

DSC02276

DSC02273

 

Altánok

V roku 2011 sme sa v našom PZ rozhodli pre ďalšiu finančne i časovo  pomerne  náročnú úlohu  – vybudovanie vonkajšieho prístrešku – altánku, spojeného s odkladacím 20130531_135004priestorom na náradie a úložným priestorom na palivové drevo. V prvom roku sa nám podarilo  urobiť terénne úpravy, vykopať a osadiť pätky, zaliať platňu a z veľkej časti aj zabezpečiť drevo – hranoly a dosky. V nasledujúcom roku sme postavili drevenú konštrukciu altánku aj krov, kúpili krytinu, pokryli strechu a z väčšej časti aj obili steny. Zabezpečili sme stoly a lavice na sedenie, takže altánok sa už dá využívať. V roku 2013 sme z veľkej časti altánok dokončili. Urobil sa aj chodník pred altánkom a  terénne úpravy.Altánok sa prepojil s chatou širokým schodišťom.

20130920_095015Urobili sme kus poctivej roboty za čo patrí všetkým členom poďakovanie. Osobitne treba poďakovať brigádnickému referentovi Vladovi  Ondrušovi za organizáciu, množstvo odpracovaných hodín, vynaložené úsilie a prostriedky pri zveľaďovaní nášho zariadenia.

Prístrešok na spracovanie diviny

 

 

 

 

 

 

Kaplnka Sv. Huberta

V roku 2018 sa nám podarilo postaviť a vysvätit kaplnku nášho patróna Sv. Huberta. Veľké poďakovanie patrí všetkým členom, ktorý sa na výstavbe podieľali. Osobitné poďakovanie si však zaslúži náš brigádnický referent Vlado Ondruš a jeho neúnavný pomocník Janko Majdiš st.